A környezet infravörös megjelenítésének képessége mellett sok infravörös kamera rendelkezik beépített digitális kamerával is. Ez a digitális kamera látható, nem infravörös képet rögzít az infravörös felvételkészítéssel egy időben. Ez elég egyszerű dolognak tűnhet, ez a képesség azonban a hő kamerában valójában nagyon értékes lehet. A látható (digitális) képpel rendelkező infravörös kamerák az infravörös és látható kép keverésének képességét nyújtják. Ez lehetővé teszi a felhasználó számára a potenciális problémák gyors helymeghatározását és azonosítását.
Lényegében ez azt jelenti, hogy a kamera összekeveri egymással a két képet, pixelről pixelre, egyetlen kijelzőben, megkönnyítve ezzel egy hőmérsékleti probléma forrásának észrevételét.
A Fluke Corporation szabadalmaztatta az IR-Fusion eljárást a hordozható, kézben tartott hők ép készítők jellemzőjeként, amely lehetővé teszi egy digitális fénykép és egy infravörös kép egyidejű, automatikus elfogását. A kamera használója ezzel megtekintheti a képet teljesen infravörösként, teljesen láthatóként, vagy a kettő közötti, különböző mértékű keverékként.
Teljes digitális: a digitális kamerával készített képhez hasonló kép kijelzés
Teljes infravörös: a maximális részletesség érdekében a teljes képernyőt kitöltő infravörös kép
Kép-a-képben: megtart egy viszonyítási keretet, infra vörös „ablakot” elhelyezve a digitális képen belül
AutoBlend® mód: egymásra kever részben átlátszó infravörös és látható képet egyetlen képben a könnyű hiba felismeréshez
IR/szín riasztások: elszigeteli a problémás területeket a felhasználó által meghatározott hőmérséklet tartományokon belül
Most már tudjuk, hogy mi az a képkeverés és megismertük a különböző módokat, amelyeket a Fluke IR-Fusionnal használhatunk. Hogy ezt a gyakorlat szemszögéből is lássuk,íme, néhány, különböző infravörös alkalmazásban használt képkeverési példa.
A kép- a- képben megszünteti a találgatást a hibahely meghatározásnál egy kiindulási keret megadásával. Ebben a módban az IR-Fusion tesz láthatóvá egy levegő szivárgást a fal és a padló találkozásánál.
A kép- a- képben mód egy villamos kapcsolószekrényben segít a forró helyek azonosításában a z ajtóhoz, vagy egyéb környező berendezéshez való viszonyítással
Az AutoBlend® mód használatával könnyebben megfejthetők a képen látható problémák. Itt látható, hogy a tartályok közötti hőmérsékletkülönbségek tisztábban láthatók a kevert képen.
Egy kültéri környezetben (esetleg finomító berendezés, vagy közmű vezetékek vizsgálatánál) a kép a képben mód használható több vonatkoztatás biztosításával a probléma adott környezetben való lokalizálásához.
Infravörös kép nélkül a gyártósor gépeinél fellépő hőmérséklet különbségek láthatatlanok lennének. a szín riasztás segítségével a gép hideg pontja könnyen beazonosítható.