Az egyik ok, amiért a Yellowstone Nemzeti Park ikonikus nyári vakációs célpont a családok számára, az az, hogy csodálatos vadon élő állatokkal büszkélkedhet, és a Föld geológiailag legaktívabb helyei közé tartozik. A park 10 000 hidrotermikus elemet tartalmaz – gőzszellőzőket, meleg forrásokat, iszapos edényeket és természetesen a kirakatgejzíreket, mint például az Old Faithful.
Emiatt a Yellowstone ideális hely a Fluke hőképezési technológiának a jelenségek magyarázatához. A Fluke hőkamerákat a nyár egyik legnagyobb élő eseményén, a YELLOWSTONE LIVE -en fogják használni , amely a National Geographic és a Plimsoll Productions produkciója. Az esemény négy éjszakán keresztül valós időben mutatja be az ikonikus park ökoszisztémáját.
A Plimsoll Productions produkciós csapata a közelmúltban a Fluke-hoz fordult, hogy segítsen elmesélni a park történetét a lehető legrészletesebben. A Fluke infravörös kamerák hőmérsékleti adatokat szolgáltatnak, hogy demonstrálják a parkban végzett termikus tevékenységek által termelt energiát és hőt – beleértve az Old Faithful kitörésének termikus légifelvételét.
„A Fluke kameráink azért vannak, hogy láthassuk, amikor ezek a fúvókák feljönnek, több száz Fahrenheit-fok meleg van” – Peter Fison, a Plimsoll producere. „Ha a szemeddel nézed őket, láthatod a gőzt és a vizet, de fogalmad sincs arról, milyen forróak. A hőkamera segítségével felfedhetjük az emberek előtt, milyen erős a [gejzír].”
A 25 élő kamera több mint 22 millió hektáron rögzít három államban, két nemzeti parkban, öt nemzeti erdőben és az alsó 48 állam legtávolabbi vadonjában, így a YELLOWSTONE LIVE soha nem látott ökoszisztémát tár fel.
„Egy normál forgatáson le tudjuk filmezni ezeket a gejzíreket és vulkáni jellemzőket, és a szemünkkel is láthatjuk, de nem mondja el a teljes történetet” – mondta Fison. „A teljes történet a vulkáni hőről szól, és ezt hőkamerákkal is láthatjuk. A kamera meg tudja mondani a kifolyócső legforróbb részét, és azt, hogy a hőmérséklet meghaladja a 100 Fahrenheit-fokot.
„A Fluke kamera lehetőséget ad arra, hogy nagyobb képet lássunk ezekről a vulkáni jellemzőkről. Igazán egyszerű felülettel rendelkezik. Rámutathatsz arra, hogy hol a legforróbb és hol a legkevésbé forró, és szerintem ez egy egyszerű fogalom a közönség számára. Még akkor is, ha a reggeli párát és ködöt forgatjuk, amikor nem látsz semmit, egy hőkamera valami újat lát.”
A projekt geológusai és stábja a Fluke TiX580 infravörös kamerát fogja használni , amely az Expert Series of Fluke képalkotó része, amely -20 ˚C és +650 ˚C (-4 ˚F és 1202 ˚F) közötti hőmérsékletet képes mérni, és nagy, forgatható 5,7 hüvelykes érintőképernyő. Az összes Fluke infravörös kamerát strapabírónak tervezték, hogy bármilyen környezetben használhatók – még a világ legnagyobb hőaktivitás-koncentrációjában is.
A YELLOWSTONE LIVE műsorát Josh Elliott tévéújságíró vezeti, augusztus 5-én, vasárnap este 21 órakor kezdődik a National Geographicon, és minden este augusztus 8-ig folytatódik.